#19 druhá strana ameriky

Dnes sme teda dosiahli západný breh USA, takže môžeme hrdo vyhlásiť, že sme celé Spojené štáty prešli od pobrežia k pobrežiu.

Tomu však ešte predchádzala návšteva podzemných záhrad vo Fresne, ktoré vďaka svojej tvrdohlavosti čosi vypestovať na kamennej platni za 40 rokov vykopal jeden imigrovaný Sicílčan. Aj tak sa dá naplniť svoj americký sen – a je to naozaj niečo, čo sa oplatí vidieť, už len preto, že okrem kopania aj šľachtil rôzne citrónové pomarančovníky a nikdy si premyslenú architektúru svojho výmyslu nenačrtol ani len na obyčajnú vreckovku.

Natakovali sme za celú našu cestu zatiaľ ten najdrahší benzín a potom sme prišli do San Francisca. To je, čo sa týka áut, zatiaľ to najneamerickejšie mesto, aké len môže byť. Sčasti je to určite vďaka zvýšenej hustote výskytu Mini Cooprov (dokopy sme toľko nevideli v celých USA, ako sme videli za jedno poobedie) a celkovo menších áut, než je americký priemer – zrejme to bude aj kvôli tomu benzínu – stojí tu približne toľko, čo u nás – a na to sme za tých 7 tisíc kilometrov, kým sme d po Kalifornie prišli, vôbec neboli zvyknutí. Teraz musíme dokonca hľadať, kde majú o pol dolára lepšie ceny, no predstavte si niečo také. Takže Spojené štáty majú určite aj svoju druhú stranu – pobrežia aj cien benzínu.

Dnes sme:

  • zistili čo dokáže vytvoriť nekonečné odhodlanie jedného človeka
  • prišli na druhý breh Spojených štátov
  • videli parádny západ slnka v San Franciscu
  • videli labuť obkuskávať blatník na aute
  • videli aj Palace of Fine Arts
  • a bezvýsledne čakali v pube s vysokým hodnotením
Palace of Fine Arts