#10 indiáni a mimozemšťania

Dnes sme sa ešte 500 metrov odviezli po starej Route 66 a potom sme už pokračovali rovno na juh. A potom rovno na západ. A potom zase rovno na juh a tak ďalej. Lebo v Spojených štátoch majú radi rovné cesty a pravé uhly. Našťastie sa v Texase už neboja rýchlosti a na obyčajnej ceste vás pustia aj 120 kilometrov za hodinu, Inak by sme tam boli asi ešte doteraz.

Tak sme postupne vymenili zelenú krajinu za menej zelenú, až sme postupne nadobudli pocit, že možno spoza horizontu na nás vybehnú Indiáni, Nevybehli, ale namiesto toho sme prišli až do Roswellu, kde vraj v roku 1947 pristáli mimozemšťania. Niektorí dodnes čakajú, že sa to zopakuje, ale nevieme, kde čakajú, lebo Roswell vyzerá presne ako obyčajné nudné mesto a navyše nie veľmi pekné. Nie sú tu žiadni mimozemšťania a ani tí turisti, ktorí by ich hľadali. V Roswelle Nové Mexiko to vyzerá tak, že na rok 1947 už každý dávno zabudol.

Namiesto toho tu majú jeden pekný Štátny park, ktorý sa volá Bezodné jazerá a jeden dobrý Pizza Hut.

Dnes si teda môžeme zarátať:

  • jazdu po naozaj rovných a nekonečných cestách
  • pumpy na ropu a šťastne sa pasúci dobytok
  • nehľadanie mimozemšťanov
  • jeden pekný prírodný park, v ktorom si máte sami vyplniť potvrdenie a zaplatiť vstupné a nikoho nezaujíma, že napríklad nemusíte mať pri sebe pero, ktorým by ste ten dôležitý papier vypísali
  • veľmi pekný západ slnka