#6 buckle up y´all, it´s the law

V pondelok na Memorial Day sme prišli do Nashvillu, ktorý, a úplne zaslúžene, volajú The music city. Kedysi tu svoju slávnu púť začínali Johnny Cash, Elvis Presley či Dolly Parton. Odvtedy počet nahrávacích štúdií iba narástol a o ašpirujúcich či profesionálnych hudobníkov tu rozhodne nie je núdza. Viac tu majú azda len kovbojských čižiem, ktoré k Nashvillu patria rovnako ako ranné zápchy k Bratislave.

1 + 2 zadarmo!

Okrem kovbojských čižiem k Tennessee neodmysliteľne patrí výraz y´all. „Have a good one, y´all“, „Are y´all alright?“ a dokonca aj oznamy na diaľnici hovoria, že si máte zapnúť pásy ako „Buckle up, y´all, it´s the law.“ Áno, v Spojených štátoch tiež často a radi pripomínajú, že majú na danú záležitosť právnu úpravu, ale o tom zase nabudúce.

Čo sa Nashvillu týka, môže sa na prvý pohľad javiť ako menšie mesto a je to naozaj tak, ako to vyzerá. S necelými 700 000 obyvateľmi sa v rámci Spojených štátov hrdo radí k príjemným pomenej zaľudneným destináciám. (ale možno nás len klamal Memorial Day) Každopádne, Nashville je mesto, kde sa aj do centra pekne na jedno miesto zmestí obrovská hokejová aréna, veľká koncertná hala a nespočetné množstvo honky tonk barov. Nezáleží na tom, do ktorého z nich vojdete, po 21:00 zažijete nefalšované country. Samozrejme, ak máte 21 rokov a viac. Vek tu kontrolujú skutočne poctivo a mládež pod 21 si veľa srandy teda neužije.

Dnes sme:

  • Sa konečne pri týchto 30 a viacstupňových teplotách kúpali v bazéne
  • pili kávu na pumpe zadarmo (asi sa v tejto krajine veľmi málo ľudí zastaví len na kávu a nedá si nič jesť)
  • vyskúšali prvú jazdu na elektrických kolobežkách, ktoré sa dajú požičať v každom väčšom meste
  • videli nahrávacie štúdio, kde vznikali Elvisove evergreeny
  • si bare The second fiddle vypočuli fajnú country muzičku
  • ochutnali miestne pivo (keďže je Tennessee známe aj malými pivovarmi)
  • zistili, že keď je niečo v Nashville spicy, tak je to naozaj spicy (dali nám do sendviču okrem bežného chilli aj ghost pepper, čo je jedna z najpálivejších papričiek na svete vôbec)