#3 ten najlepší deň,kedy prejsť 6 štátov

Je úplne logické, že si človek nevyberie Veľkú noc, Vianoce alebo Deň nezávislosti na to, aby sa pohyboval v premávke jedného z najľudnatejších miest na svete. A tiež je úplne samozrejmé, že si treba na piatkový odchod autom z takéhoto mesta vybrať obednú hodinu, a nie poobedie, kedy by na cestách mohlo byť napríklad príliš veľa áut. Na toto všetko sme pri plánovaní dnešnej cesty do Washingtonu cez Allentown mysleli. Na čo sme však nemysleli, bolo to,
že v USA zvyknú oslavovať aj Memorial Day, ktorým si pripomínajú všetkých vojakov, ktorí padli pri službe vlasti. A že je to teda skutočne dôležitý sviatok, azda najdôležitejší po vyššie spomínanom Dni nezávislosti. Nevadí, veď odchod z New Yorku sme mali naplánovaný tesne poobede, medzi dvanástou a jednou, poviete si. No nie je to sranda, že v posledný pracovný deň pred veľkým sviatkom väčšina ľudí odchádza z roboty už o dvanástej, aby mohla čím skôr sadnúť do auta a vyraziť na víkend z mesta preč?

Welcome foto ďalších štátov je z technických príčin nedostupné

Vynásobte si 4 Prístavné mosty v piatok o piatej troma Ivánskymi cestami na Senec pred sviatkami a získate aspoň približný pocit, aký sme mali dnes my medzi trinástou a sedemnástou hodinou poobede. Pôvodný plán pritom hovoril, že namiesto o piatej do Allentownu dorazíme uz o 14:47. A kde teraz desať minút pred polnocou píšem tento text? Niekde na diaľnici v okolí Baltimoru. Takže tak dnes. 6 štátov, kopec áut, milá návšteva, vyhliadková jazda okolo Philadelphie a Baltimoru a teda hádam aj ten nočný Washington DC.

Florida for EVR

Okrem tohto nezabudnuteľného zážitku sme však dnes:

  • získali v Queense prenajaté auto z Floridy (kam síce ani nepôjdeme, ale keď neprídeme my k Floride, Sunshine State aspoň pôjde všade s nami)
  • videli sme naživo typickú idylickú americkú ulicu so schránkami pri príjazdových cestách
  • stretli sme sa s Maťovou rodinou, ktorá pochádza zo Slovenka
  • zistili sme, že áno – keď prídete v USA na cintorín, naozaj chodíte po ľuďoch, ktorí sú pod vami pochovaní
  • prešli dokopy 6 štátov (New York, New Jersey, Pennsylvánia, Delaware, Maryland a Washington D.C.)
  • stále nepochopili, ako funguje mýtny systém v Spojených štátoch
  • veľmi neochotne tankovali 87-oktánový benzín
  • vyskúšali naozaj zložité diaľničné križovatky